Żylaki kończyn dolnych - leczenie w Warszawie

Centrum Flebologii oferuje mieszkankom Warszawy i okolic profesjonalne usługi z zakresu diagnostyki i leczenia chorób żył. Zajmują się między innymi leczeniem żylaków, które wśród Polek są niezwykle częstym schorzeniem. Żylaki to poszerzone, kręte żyły, które zazwyczaj można zlokalizować na nogach. Usługi oferowane przez Centrum Flebologii są zawsze wykonywane profesjonalnie, przez fachowych i kompetentnych pracowników. Oferują także konkurencyjne ceny oraz terminowość.

Żylaki kończyn dolnych - leczenie Warszawa

Objawy żylaków

W związku z tym, że żylaki są bardzo powszechnie występującym problemem - często ignoruje się ich wczesne symptomy. Żylaki, a także pajączki często traktowane są jako problem natury kosmetycznej, podczas gdy nieleczone mają skłonność do rozwijania się. Żylaki objawiają się bólem w nogach. Towarzyszy temu uczucie ciężkości, obrzęk, pieczenie, skurcze, a także przebarwienia i wysypki. Niekiedy dochodzi do sytuacji, w której przez żylaki powstają trudno gojące się rany, czyli owrzodzenia podudzi.

Nieoperacyjne leczenie żylaków w Warszawie - na czym to polega?

W przypadku, gdy jakakolwiek kobieta ma problem z żylakami - warto by jak najprędzej zgłosiła się do specjalisty. Fachowcy zatrudniani przez Centrum Flebologii mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w obrębie leczenia chorób żył. Dzięki temu wybrany przez nich zabieg - spełni każde oczekiwania. Mimo że niektóre z żylaków wymagają ingerencji poprzez operację, to istnieją również nieoperacyjne sposoby ich leczenia. Profesjonalnie przeprowadzony proces diagnostyczny pozwala na dobranie najwłaściwszej metody w każdym, indywidualnie traktowanym przypadku.

Likwidacja żylaków na nogach - metody

Istnieje kilka sposobów na nieoperacyjne leczenie żylaków. Niestety na nic nie zdadzą się żadne maści ani leki. Poszerzone żyły będą się tylko powiększać, a także pojawiać w nowych miejscach. W warszawskim Centrum Flebologii żylaki usuwa się z wykorzystaniem kilku metod. Po pierwsze skleroterapii kompresyjnej. Oprócz tego wykonuje się tam zabiegi endowaskularne, a w przypadkach tego wymagających - także zabiegi chirurgiczne.

Jak leczyć żylaki na nogach?

Wybór leczenia odbywa się na podstawie wyniku badania przeprowadzonego przy użyciu urządzenia, jakim jest USG Doppler. Jest ono wykonywane na pierwszej wizycie w Centrum Flebologii. Czasami potrzebna jest ingerencja chirurgiczna, ale do zmniejszenia objawów przysłuży się podnoszenie nóg, a także codzienne noszenie specjalnych pończoch kompresyjnych, których zadaniem jest umożliwienie bardziej komfortowego poruszania się. Centrum Flebologii gwarantuje ze swojej strony profesjonalizm na każdym etapie leczenia.